ÇAKIRLAR NAKLİYAT OLARAK ŞİRKETİMİZ DAİMA DEVİLETİMİZE VERGİLENDİRMESİNİ YAPMIŞTIR

Vergi belegsi

Taşımacılıkta önemli bir belge olan Vergi belgesi ticari olarak yurtiçi eşya taşımacılık yapacak olan gerçek veyada tüzel vergi mükelleflerine verilen bir belge olmaktadır. Vergi belgesini nakliyat işi yapan kişiler ve firmaların alması gerekli olan bir belge türüdür. Vergi belgesi gereğince içeriğinde bulunan araçların kullanımı Tücari Yük Taşımacılığı olmalıdır.

Bu yetki belgesi kişi ve firmalara verilebilmektedir.Vergi yetki belgesi almanın şartları ve gereklilikleri kişiler ve firmalara göre deyişmektedir. Vergi Belgesine bu belgenin sahibinin araçları eklenebilmektedir.

ambalajlanmış koltuklar

VERGİ LEVASININ ŞARTLARI

Kişiler ve firmalar bazı odalara kayıt olmalıdır.Bu odalar ise ticaret ve esnaf odalarıdır. Faliyet gösteren şirketin enaz 15.000 TL sermayesi olması gerekmektedir.

Firmaya atanan müdür veya kişisel belge sahibi olan kişilerin sicil kaydının ibraz edilmesi gerekmktedir.Tabiki yönetmelikte anlatılan suçlardan kaydının olmaması gerekmektedir.

Vergi belgesi almak isteyen kişi veya firmaların en az 20 yaşından küçük olan 3 tane taşıt veya enaz da toplamda yük ağırlıkları 110 ton veya üstü olmalıdır.Araçlar bu hususta gerekli olan hususları tamamiyle yerine getirmekle yükümlüdür.Çünkü yönetmelikte belirtilen bu tonaj yükümlülükleri olmadığı taktirde araçların üzerine bu belge verilememektedir.

Paketlenmiş eşyalar

VERGİ VE SORUMULULUKLAR

Vergi belegsinin geçerlilik süresi toplamda beş yıldır. Eğer belge sahibi şirketin veya şahısın nakliyat hizmetine devam etmek istiyor ise belgesini süresi içersinde yenilemesi gerekmtedir.

Eğer süresi içinde yenilemenemeyen yetki belgelerinin ekleri ile birlikte iptal edilmektedir.

ÜCRETSİZ TEKLİF İSTE