YURT İÇİ TAŞIMACILIK VE OFİS TAŞIMALARINDA KARGO NAKLİYESİNDE EN GEREKLİ OLAN BELGELERDEN BİRİDİR

k1 belegsi

Taşımacılıkta önemli bir belge olan k1 yetki belgesi ticari olarak yurtiçi eşya taşımacılık yapacak olan gerçek veyada tüzel vergi mükelleflerine verilen bir belge olmaktadır. K1 belgesini nakliyat işi yapan kişiler ve firmaların alması gerekli olan bir belge türüdür. K1 belgesi gereğince içeriğinde bulunan araçların kullanımı Tücari Yük Taşımacılığı olmalıdır. Bu belgenin Fiyatı ise 21.000 TL.dir

Bu yetki belgesi kişi ve firmalara verilebilmektedir.K1 yetki belgesi almanın şartları ve gereklilikleri kişiler ve firmalara göre deyişmektedir. K1 Belgesine bu belgenin sahibinin araçları eklenebilmektedir.

paketlenmiş eşyalar

K1 BELGESİ ŞARTLARI

Kişiler ve firmalar bazı odalara kayıt olmalıdır.Bu odalar ise ticaret ve esnaf odalarıdır. Faliyet gösteren şirketin enaz 15.000 TL sermayesi olması gerekmektedir.

Firmaya atanan müdür veya kişisel belge sahibi olan kişilerin sicil kaydının ibraz edilmesi gerekmktedir.Tabiki yönetmelikte anlatılan suçlardan kaydının olmaması gerekmektedir.

K1 belgesi almak isteyen kişi veya firmaların en az 20 yaşından küçük olan 3 tane taşıt veya enaz da toplamda yük ağırlıkları 110 ton veya üstü olmalıdır.Araçlar bu hususta gerekli olan hususları tamamiyle yerine getirmekle yükümlüdür.Çünkü yönetmelikte belirtilen bu tonaj yükümlülükleri olmadığı taktirde araçların üzerine bu belge verilememektedir.

Birim Taşıtı: Römorkuyla veye römorkuyla birlikte çekiçi veya araçın tescil belgesinde römork takılabilir ifadesi yazmalıdır. Remorku ile bilrlikte tek başına komyonu veyada kamyoneti ifade etmektedir.

Mobilyalar ambalajlı

K1 BELGESİ YENİLEME

K1 yetki belegsinin geçerlilik süresi toplamda beş yıldır. Eğer belge sahibi şirketin veya şahısın nakliyat hizmetine devam etmek istiyor ise belgesini süresi içersinde yenilemesi gerekmtedir.

Eğer süresi içinde yenilemenemeyen yetki belgelerinin ekleri ile birlikte iptal edilmektedir.

ÜCRETSİZ TEKLİF İSTE