K1 Yetki Belgemiz

K1 Yetki Belgesi

K1 yetki belgesi ticaretle ugraşacak eşya taşımacılığı yapacak olanlara verilmektedir.Şirket veya kişilerin tonaj kapasitesini doldurmadan alamayacakları bir belgedir.Firmalar için gerekli olan tonaj 75 tondur.Bu tonaj doldurulması gerekmektedir. Şahıslar için ise gerekli olan tonaj 25 tondur. Bu kapasiteyi doldurmak şarttır. K1 belgesi şehiriçinde ticari olarak kamyonetlerle eşya taşımacılığı yapacak olan firmalar veya şahısların alması gerekmektedir.

Devam Et
K3 Yetki Belgemiz

K3 Yetki Belgesi

K3 belgesi yurt içi ticari olarak ev veya büro taşımacılığı yapmak isteyenler için alınması gereken bir belge türüdür.Bu belgenin alınması ile şirketler veya şahıslar yurt içi ticari olarak ev veya büro taşımacılığı yapabilmektedirler.Bu belge olmadan kesinlikle yurt içinde ev eşyası veya büro taşıması yapmak yasaktır.Eğer yakalanırlar ise karayolu taşımacılığı yönetmeligine göre cezalandırılmaları söz konusu olmaktadır.

Devam Et
Vergi Levhası

Vergi Levhası

Vergi levhası dükkan veya firması olan mükelleflere ait bazı bilgilerin açık bir şekilde açıklanması suretiyle verilerinin kamaoyu denetimine açılması hususunda düzenlenen bir belgedir. Her yıl sonunda yenilenmelidir.Kolayca okunacak bir şekilde işyeri veya ofisin duvarında asılı olması gerekmektedir.

Devam Et
SRC Belgemiz

SRC Yetki Belgesi

Src belgesi almak isteyenler ehliyet belgesi sahipleri ticaret amaclı araçları kullanmak isteyenlerin sahiplik duydukları bir önemli evraktır.Bu belgeyi almak isteyenler önce bir muafiyet veya kurs olma durumuna bakılmaktadır. Başvurularda ilk olarak buna bakılmaktadır.Başvuru sırasında ilk öncelikler buna göre sıralanmatadır. 25 Şubat 2003 bu tarihten daha önceleri ehliyetiniz var ise Türkiye cumhuriyeti ulaştırma ve denizcilik ve haberleştirme bakanlığınca yapılan kurslara girerek veyada sınavlara girerek bu belgeye sahip olabilirsiniz.

Devam Et